top of page

CHESTER LEE BURKE, JR

Chester Lee Burke, Jr  jest utalentowanym, wykształconym pianistą. Naukę gry na instrumencie rozpoczął w wieku 4 lat, jednocześnie rozwijając w sobie pasję do śpiewania i dyrygowania. Chester Burke jako stypendysta uczęszczał do Morgan State University  i ukończył tę szkołę z wyróżnieniem w klasie fortepianu Dr.Stephanie Bruning. Podczas studiów akompaniował światowej sławy chórowi Morgan State University Choir pod batutą Dr. Erica Conway. Współpracuje z chórami na całym świecie; koncertował m.in. na Wyspach Dziewiczych, w Kolumbii, Południowej Afryce, Chinach, Rosji, we Włoszech, w Brazyli, na Jamajce, w Australii, w krajach Środkowego Wschodu, a także w prestiżowych salach koncertowych w Stanach Zjednoczonych, m.in. w  the John F Kennedy Center for the Performing Arts, Strathmore Music Center, a także w Carnegie Hall. 

 

Współpracował z wieloma uznanymi artystami, takimi jak; Dionne Warwick, Denyce Graves, Twinkie Clark, Earnest Pugh, Maurette Brown-Clark, Anita Wilson, Patrick Lundy i Nolan Williams. Obecnie pełni funkcję dyrektora muzycznego w kościele New Chapel Baptist Church w Camp Springs, a także jest wykładowcą w szkole artystycznej  Duke Ellington School of the Arts. 21 maja 2015 roku uzyskał tytuł Magistra Sztuki w instytucie  the Peabody Institute uniwersytetu the Johns Hopkins University.

CHESTER BURKE, JR & CO

Chester Burke Jr. & Company to grupa charyzmatycznych wokalistów i instrumentalistów, którzy swoją muzyką pragną uwielbiać Jezusa Chrystusa i ogłaszać nadejście Królestwa Bożego poprzez piosenki. Od początku swojego istnienia zespół koncertował i podróżował u boku takich artystów jak legendarna Twinkie Clark z zespołu the Clark Sisters, a także pełnił służbę muzycznego uwielbienia na obszarze the Washington DC/Baltimore, a także zagranicą m.in. na Wyspach Bahama głosząc Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie. W styczniu 2016 roku ukazał się debiutancki singiel zespołu pt.  “Jesus, I Bless Your Name” utrzymany w stylu contemporary gospel, który opowiada o dobroci Boga. Głównym motto zespołu jest fragment z 1Listu do Koryntian 2;9,  który mówi: „ lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują.”

kaREN EDWARDS

Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich, swingujących, jazz-soulowych pianistek i wokalistek. Zdobywczyni Grammy Award for Jazz Performance. Współpracowała z wieloma światowej sławy artystami, m.in.: z Princem, Stevie Wonderem i Tonny Bennettem. 

 

Urodzona w Greenville, w Południowej Karolinie pierwszą edukację muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Muzyka soul i gospel towarzyszyły jej już od dzieciństwa. Studia ukończyła na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu.

 

Występowała w teatrach muzycznych i klubach Nowego Jorku i Los Angeles. Jako główna gwiazda prowadziła przez kilka lat cotygodniowy 'show' w Atlancie. Swą sztukę prezentowała na całym świecie. Po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję nauczania jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Richarda Straussa. Zagrała także w kilku amerykańskich filmach muzycznych.

GOSPEL JOY

Gospel Joy –  to poznański chór, przepełniony energią i radością, śpiewający na scenie polskiej, jak i zagranicznej od ponad 20 lat. W repertuarze zespołu znajdują się największe hity muzyki gospel, a także własne utwory, wykonywane w języku polskim i angielskim. Koncerty mają charakter artystyczny i ewangelizacyjny (gospel – z ang. Ewangelia), a chór z chęcią angażuje się w nietypowe projekty, np. aranżacje utworów na specjalne okazje. Żywiołowy śpiew w połączeniu z dynamiczną choreografią i barwnymi strojami sprawia, że nawet najbardziej oporna publiczność śpiewa i tańczy razem z chórem.

 

Gospel Joy współpracował m. in. z takimi artystami jak: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Moś, Mate.O,  Brian Fentress (USA), Ruth Lynch (Wlk. Brytania), Emma Nichols (USA), Mezo i Sylwia Grzeszczak.

 

Zespół w swoim dorobku ma również koncerty telewizyjne: „Z ciemności do światła” z 2006 r., w którym chór wystąpił razem z New Life’m, Mietkiem Szcześniakiem,

Natalią Niemen i Basią Włodarską oraz koncert „Kolędy Świata” (2007 r.). Obydwa koncerty zostały zarejestrowane i do dziś są często emitowane przez TVP.

 

W 2008 r. zespół zajął I miejsce na największym polskim Festiwalu Gospel w Osieku, a podczas Międzynarodowego Festiwalu Gospel w Warszawie był supportem przed koncertem Kirka Franklina (największej gwiazdy muzyki gospel).

 

W swoim dorobku chór posiada cztery płyty: „To On” (2007 r.), „Kolędy z Gospel Joy – Gdy się  Chrystus rodzi” (2010 r.) „Gospel Joy Live”  (2010 r.) oraz „Napełniaj” (2017 r.),

która została Płytą Roku 2017 w plebiscycie portalu Chrześcijańskie Granie.

NIEMAGOTU

Na początku było Słowo [Pwt 31, 19]: Zapiszcie sobie teraz ten oto hymn. Tak też zrobiliśmy i ku naszemu zaskoczeniu powstał Hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 "Błogosławieni miłosierni". Oszołomieni Bożą hojnością postanowiliśmy grać dalej, zwłaszcza że Słowo ponaglało usilnie, nakazując [Iz 40, 1]: Pocieszajcie mój lud, pocieszajcie!

 

Pod przekornym szyldem niemaGOtu, z bandą Bożych szaleńców obiegowo zwaną chórem, postanowiliśmy słuchać, słyszeć i być Mu posłuszni, a więc - jak się szybko okazało - głosić nie mądrość świata tego, lecz Pana ukrzyżowanego. Aż przyjdzie znów. Tyle!

HERES

WYRWANI Z NIEWOLI

/

Jacek „Heres” Zajkowski
Artysta hip hopowy i profilaktyk, członek grupy Wyrwani z Niewoli. Do niedawna jeszcze ZETAIGREKA, bo właśnie pod takim pseudonimem zostały wydane jego dwie płyty. Pierwsza nagrana z Judoką pt: „Kamienie Wołać Będą”, druga solowa, pt: “Prawda Was Wyzwoli”. Ta ostatnia osiągnęła niemały sukces, gdyż otrzymała nagrodę główną Feniks 2015 w kategorii “muzyka chrześcijańska”. Tak o wartości płyty wypowiedzieli się jurorzy przyznając trofeum: “Za nowatorskie podejście do ewangelizacyjnej misji wyrażonej w muzycznej twórczości artysty. Za niezwykłość warstwy tekstowej, z której znaczna część trafia nie tylko do przedstawicieli młodszego pokolenia wierzących i praktykujących Polaków, ale potrafi zachwycić i inspirować także starszych słuchaczy z większym życiowym doświadczeniem.

Muzyka najwyższej jakości, autentyczny przekaz, który dociera z mocą do młodych serc. Utwory Iskierka i Golgota wschodu – wyciskają łzy, Ku wolności i Prawda Was Wyzwoli – są tchnieniem siły i mocy, Obudź się, Polsko i Czy pamiętasz – budzą niepokój i refleksje, a Przyjdź Duchu Święty i Graj Jezusowi napawają nadzieją. Słuchanie tej płyty jest niesamowitym przeżyciem również dla tych, którzy na co dzień nie słuchają muzyki hip-hopowej. Ale najważniejsza jest Dobra Nowina i żywe świadectwo skutecznie niesione podczas setek spotkań grupy Wyrwani z niewoli z młodzieżą w całej Polsce.” Od niedawna Jacek tworzy i działa pod pseudonimem HERES (z łac. dziedzic). Nazwa ta będzie również użyta jako tytuł najnowszej płyty, która już niedługo ujrzy światło dzienne. Poprzez zmianę ksywy raper chce jeszcze mocniej uzmysłowić sobie swoją tożsamość – dziedzica królestwa. Świadomość bycia dziedzicem mocno wpłynęła na przemianę Jego życia. Kiedyś “upadły” człowiek pogrążony w wielu uzależnieniach, dzisiaj wzór dla młodych. Pokazuje, że można żyć inaczej, odkrywać swoje pasje, talenty i zachęcać innych do odkrywania ich w sobie.

Piotr Zalewski
Autor książki, student psychologii, profilaktyk, członek grupy Wyrwani z Niewoli

Powyższy opis może wyglądać ciekawie, lecz wcześniejsze życie Piotra wcale nie wskazywało na taki efekt. Był chłopakiem bardzo zakompleksionym, nierozumiejącym swojego istnienia na ziemi, przez co łatwo wpadał w sidła złych autorytetów, którzy popchnęli go w świat narkotyków. Skończyło się to poważnymi problemami, min. nieukończeniem szkoły, otarciu się o kryminał, byciu w niewoli używek i myślach samobójczych. W pewnym momencie w Jego życiu nastąpił przełom. Jak sam mówi „będąc na dnie rozpaczy zapragnąłem zmiany życia i zwróciłem się do Boga uznając swoją bezsilność”  Trafił na ludzi, którzy zaczęli wskazywać mu drogę, której nie znał dotychczas. Wyrywając się z sideł ciemności, poszedł w nieznane. Jak później się okazało – było warto. W końcu rozpoczął „prawdziwie życie”. Bardzo szybko zaczął odkrywać swoje talenty, którym zapragnął się dzielić z innymi. Skończył wieczorową szkołę, poszedł na studia. Wybrał psychologię, by jeszcze skuteczniej pomagać ludziom. W końcu napisał książkę, wydaną pt: „Wyrwani z Niewoli”, która zyskała wielu czytelników zachwyconych prostotą i głębią treści zawartej w niej. Poprzez ten krok udowodnił, że nie ma czegoś takiego jak rzeczy niemożliwe. Kiedyś nie zdał z języka polskiego, dzisiaj jest autorem książki. Wraz z Jackiem jeżdżą od kilku lat po całej Polsce ewangelizując i dając świadectwo swojego życia. Opracowali autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się niezwykłymi historiami, których doświadczyli. Co roku trafiają do tysięcy ludzi.

ELJAZZ TRIO

ZBIGNIEW WROMBEL

Muzyk – instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiwego, Vintage Band Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Współpracuje też między innymi z takimi muzykami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Jan Jarczyk, Artur Dutkiewicz, Adam Wendt, Piotr Baron, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wiesław Prządka, Wojtek Mrozek, Janusz Strobel Maciej Strzelczyk oraz wokalistkami: Haliną Zimmermann i Justyną Szafran. Brał też udział w wielu festiwalach jazzowych, a także w międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem takich artystów jak Keith Dunn, Eb Davies, Jean-Paul Bourelly.
Zbigniew Wrombel jest basistą uniwersalnym grającym na różnych instrumentach basowych: gitarach cztero-, pięcio- i sześciostrunowych, progowych i bezprogowych oraz na kontrabasie akustycznym i elektrycznym. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny zabarwiony odcieniami rhythm’ n’ bluesa, funku i muzyki latynoskiej. Prowadzi swoje własne zespoły jazzowe, najczęściej tria i kwartety. Lubi też pracę w studiach nagraniowych, gdzie jest chętnie zapraszany, nie tylko przez muzyków jazzowych.


Jako muzyk studyjny nagrał wiele sesji z różnymi artystami. Lista artystów jest długa i zawiera także wokalistów muzyki pop takich jak Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, grupa Vox, Eleni, Krystyna Prońko, Grażyna Łobaszewska, Piotr Schulz, Gabriel Fleszar, Andrzej Cierniewski.

JÓZEF ELIASZ

Perkusista , leader wielu zespołów , załorzyciel i dyrygent Eljazz Big Bandu z którym zdobył kilka pestiżowych nagród w tym Złotą Tarkę na Miedzynarodowym Konkursie w Iławie. Nagrał wiele płyt , a największy sukces zdobyła „ W Rytmie Chopina „ , która otrzymała status „Platynowej Płyty“.

 

Koncertuje w kraju i zagranicą w Filharmonii Narodowej , Filharmonii Bałtyckiej , Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova , Dworze Artusa i wielu innych. Współracuje z wybitnymi artystami , którymi są : Karen Edwards, Gunter Wehinger,
Julian Jackson, Jan „Ptarszyn „ Wróblewski , Henryk Miśkiewcz, Lora Szafran, Zbigniew i Piotr Wrombel, Janusz Szrom, Bogdan Hołownia. Jest również dyrektorem artystycznym międzynarodowego festiwalu „Bydgoszcz Jazz Festival“.

ADAM WENDT

Naukę muzyki rozpoczął w 1968 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Tczewie początkowo w klasie skrzypiec, a potem w klasie saksofonu. W 1980 podjął naukę w Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku-Wrzeszczu, którą ukończył w 1984 roku z wyróżnieniem w klasie saksofonu Władysława Chwina. Jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Jego pierwszy kontakt z muzyką jazzową przypada na połowę lat 70-tych, kiedy będąc jeszcze uczniem podstawowej szkoły muzycznej nawiązał stałą współpracę z tczewskim zespołem „Blues Band” w składzie: Krzysztof Okupski - skrzypce, Grzegorz Ciechowski - flet, Jacek Kliński - perkusja, Adam Przybyłowski - gitara basowa, Adam Wendt - saksofon. Z zespołem tym wystąpił w klubie studenckim Politechniki Gdańskiej „Artema”, co uznaje się za początek jego zawodowej kariery muzycznej.

W latach 80., jeszcze w okresie studiów, występował m.in. z Young PowerAlex Band i Big Bandem Wiesława Pieregorólki. Od początku istnienia grupy Walk Away, (1985) był współtwórcą jej sukcesów i repertuaru. Z zespołem tym koncertował w ponad 15 krajach świata oraz wielokrotnie zdobywał nagrody i wyróżnienia. W 1990 roku Walk Away z Urszulą Dudziak otwierali europejskie koncerty Milesa Davisa.

Współpracował z wybitnymi polskimi jazzmanami oraz z wykonawcami muzyki pop, także jako muzyk sesyjny (m.in. Ewa Bem, Krystyna Prońko, Grzegorz Ciechowski, Grażyna Łobaszewska, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak, Krzesimir Dębski).  Oprócz tego nagrywał i koncertował ze sławami muzyki jazzowej, jak: Randy Brecker, Mike Stern, Eric Marienthal, Mino Cinelu, Frank Gambale, David Fiuczynski, Dean Brown, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak oraz bluesmanami Sidneyem „Guitar Crusher” Selby oraz Keithem Dunnem. Jest muzykiem zespołów Confiteor (grupa Mariusza Bogdanowicza), Zbigniew Wrombel Quartet, Vintage Band.

ANDRZEJ NOWAK

& ZŁE PSY

ZŁE PSY to rewelacyjny, pełen niezwykłej energii zespół, który grał między innymi z przyjaciółmi takimi jak Guns N' Roses, Uriah Heep, Budka Sufera czy Hungarica (wspaniały koncert w Budapeszcie). Na rynku muzycznym zadebiutował w 2002 roku albumem „Forever” wydanym przez wytwórnię Metal Mind Productons.  ebiut od razu okazał się ogromnym sukcesem, wyprzedano cały nakład, a zespół otrzymał bardzo dobre recenzje w branżowej prasie. Druga płyta pt. "Polska –Urodziłem się w Polsce" między innymi z udziałem obecnego basisty „SCORPIONS” Pawła Mąciwody również zebrała znakomite recenzje i stała się dużym wydarzeniem na rynku muzycznym. Otrzymała między innymi słynne 4 gwiazdki w rankingu czasopisma muzycznego „Tylko Rock”. Kontrowersyjna (bo zakazana w jednych, a promowana w innych rozgłośniach radiowych) piosenka "Urodziłem się w Polsce" jest w tej chwili najbardziej rozpoznawalnym utworem ZŁYCH PSÓW. Trzecia płyta pt. „Duma” zbiera bardzo dobre recenzje. W styczniu 2018 zespół nagrał koncert w TVP z udziałem najwyższej klasy muzyków polskich,sekcji dętej,chóru GOSPEL i instrumentów klawiszowych.

Frontmanem zespołu jest Andrzej Nowak - lider i założyciel zespołów TSA i Złe Psy. Muzyk,gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aranżer i producent muzyczny. Uczestniczył w nagraniu około 70 płyt z różnymi wykonawcami w Polsce i za granicą. Laureat nagród muzycznych i kulturalnych.

LUXTORPEDA

Luxtorpeda – polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid DrinkersArka NoegoKazik na Żywo i 2Tm2,3. Muzyk do współpracy zaprosił związanych z zespołem 2Tm2,3 gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa.

Debiutancki album formacji zatytułowany Luxtorpeda ukazał się 9 maja 2011 roku. W sesji nagraniowej wziął udział także Maciej Jahnz, który zarejestrował partie solowe gitary elektrycznej. Pod koniec 2011 roku grupa rozpoczęła prace nad drugim albumem pt. Robaki, który ukazał się 9 maja 2012 roku. W dwóch teledyskach promujących płytę role fabularne odegrali sportowcy: drużyny rugby na wózkach Balian i Jokers („Hymn”) oraz zawodnicy mieszanych sztuk walki, m.in. Michał Materla („Wilki dwa”).

GOLEC

UORKIESTRA

Golec uOrkiestra – polski zespół muzyczny założony w 1998 roku przez braci bliźniaków, Pawła i Łukasza Golców. Jego nazwa nawiązuje do pisowni gwarowej („u” przed wyrazem „orkiestra”). Grupa łączy tradycyjne, etniczne brzmienia muzyki łuku Karpat z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza popumuzyki alternatywnejrock'n'rollarhythm and bluesa oraz muzyki jazzowej.

Zespół wylansował przeboje, takie jak m.in. „Szarpany”, „Lornetka”, „Crazy Is My Life”, „Słodycze”, „Pędzą konie”, „Nie ma nic”, „Kto się ceni”, „Bo lato rozpala”, „Młody maj”, a także „Ściernisco”. Specjalnie dla papieża Jana Pawła II grupa skomponowała i wykonała, podczas spotkania z nim, utwór „Leć muzyczko”, który stał się hymnem kilku polskich szkół. Podczas swojej kilkunastoletniej działalności muzycy zagrali ponad tysiąc pięćset koncertów w Polsce i za granicą.

ARKA NOEGO

Zespół powstał w 1999r., gdy z okazji pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na zamówienie TVP1 powstał teledysk do piosenki „Tato”. Utwór stał się wielkim przebojem, a twórcy programu “Ziarno” zasugerowali nagranie kolejnych. Nastąpiło olbrzymie zainteresowanie piosenkami  i teledyskami, które były emitowane co tydzień w programie. Wkrótce powstała pierwsza płyta „A GU GU”.

Piosenki z płyty „A GU GU”, tak jak i z  następnych płyt, mówią w niezwykle prosty i przyjazny sposób o rzeczach najważniejszych dla człowieka, rodziny, dla „małych i dużych”.

 

Arkę Noego prowadzi Robert Friedrich — gitarzysta, kompozytor i autor (KNŻ, 2Tm2,3, dawniej Acid Drinkers, Turbo). W zespole gra 8 muzyków (Arka gra tylko na żywo)  oraz 12 do 15 dzieci - głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele. Młodzi wykonawcy śpiewają naturalnie i spontanicznie — nie mają specjalnie szkolonych i ustawianych głosów, nie odbywają regularnych prób.

 

Zespół jeździ z koncertami po całej Polsce. Co roku daje specjalne koncerty z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy, transmitowane później przez Telewizję Polską. Odbył kilka zagranicznych tournée’, w tym do USA. W styczniu 2001 wystąpił w Auli Pawła VI na Watykanie przed Ojcem Świętym Janem Pawłem II i tysiącami wiernych podczas wielkiego spotkania dzieci na zakończenie Roku Jubileuszowego, współorganizowanego przez boloński Instytut Antoniano.

 

Popularność piosenek Arki Noego spowodowała zainteresowanie tą muzyką za granicą Polski, powstały więc obcojęzyczne wersje utworów po niemiecku, (płyta wydana przez BMG –SONY), hiszpańsku, w języku ukraińskim, i w szwedzkim. Istnieje także przekład na język angielski, przygotowywane jest tłumaczenie na czeski. Istnieją też przekłady na język japoński i języki afrykańskie.

 

Arka Noego otrzymała wiele znaczących nagród, w tym 2 najbardziej prestiżowe: nagrodę FRYDERYK przyznawaną przez polskie środowisko muzyczne (5 kategorii) rok 2000, nagrodę TOP TRENDY za najlepszą sprzedaż w roku 2003 (płyta DAJ NA ZGODĘ).

bottom of page